BODRUM ETKİNLİKLERİ

AŞIYAN TAVSİYE EDİYOR.

BODRUM ETKİNLİKLERİ

AŞIYAN TAVSİYE EDİYOR.

Dolu Dolu Tatil

Avrupa’nın etkinliği en bol tatil merkezlerinden Bodrum’da her gün katılabilecek ayrı bir etkinlik bulabilirsiniz. Aşıyan sizin için bir kısmını derledi.

Günlük Yat Gezisi

Apartımız, Turgutreis günlük yat gezileri teknelerinin limanına da çok yakındır. Saat 10:30 gibi denize açılan ve 18:00 gibi limana geri dönen ahşap yatlar size Bodrum’un mavi bayraklı koylarını veya adaları gezdirecek. Öğle yemeğinin de fiyata dahil olduğu bu etkinlikle keyifli ve serin bir gün geçirebilirsiniz.

Dans Festivali

 Her yıl yüzlerce genç  dans hünerlerini göstermek için bir festivale katılmak üzere Bodrum’a geliyor. Bodrum Uluslararası Dans Festivali dans severler için harika bir fırsat. Ben dans etmek yerine izlemek istiyorum derseniz, bu festivallerdeki hünerli dansçılar figürleriyle size keyifli dakikalar yaşatacaktır. 

Bodrum Müzik Festivali

2004 yılında Turgutreis D-Marin’de Doğuş Grubu’nun katkılarıyla Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali olarak etkinliklerine başlayan bu harika müzik festivali, dünyanın önde gelen orkestra ve müzisyenlerini bir araya getirmektedir. Bu yıl 13. Yaşını kutlayan festival mirasını Bodrum Müzik Festivali’ne bırakarak daha da kapsamlı bir hale geliyor. Düzenlendiği tarihlerde Bodrum’da iseniz, Aşıyan Apart Otel olarak en az bir performansa katılmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik Takvimi için tıklayın.

Bodrum Köy Kahvaltısı

Portakal ağaçları arasında Muğla’da yerel halk tarafından üretilen Ege zeytinleri ve sızma zeytinyağının başrolde olduğu ve yine Egeye özgü peynirlerle donatılmış sabah kahvaltılarının hayran kitlesi her geçen gün artmaktadır. 

Ege Pazarları

Başta Turgutreis’in Cumartesi günleri kurulan pazarı olmak üzere yarımadanın dört bir yanında yerel pazarlar kurulmaktadır. Çok sayıda yabancı turistin de ilgi odağı olan bu pazarların en büyüğü Turgutreis’te kurulmaktadır. Apart otelimize 10 dakika gibi kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Turgutreis Pazarı’ndan çiftçilikle uğraşan halkımızın ürettiği doğal peynirlerden, köy tavuğu yumurtalarından ve organik sebzelerden alabilir, apartınızın mutfağında tatiliniz boyunca sağlıklı beslenebilirsiniz.

Müzeler

Avrupa’nın en büyük su altı müzelerinden Bodrum Kalesi’ni görmek için vakit ayırmalısınız. Sizin ve çocuklarınızın antik dönemden Osmanlı dönemini de içine alacak kadar geniş bir yelpazede eser ve bilgi sunan müze, ona vakit ayırmanız karşılığında sizi tarihte maceralı bir yolculuğa çıkaracak. 

Bisiklet Turu

Aşıyan Apart Hotel olarak en favori spor etkinliğimiz bisiklet turu. İşletmecimiz Sayın İlker Ünal ise tam bir bisiklet tutkunudur. Yarımadada bisiklet ile gidilebilecek en güzel noktaları ondan öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine İlker Bey gibi bir fotoğraf tutkunuysanız, tam da yerine geldiniz. Kendisinden Bodrum’a dair  önemli bilgiler alabilirsiniz.

Heyecan Arayanlar

Alışagelmişin dışında bir şeyler yapmak istiyorsanız, jeep safari turlarını denemelisiniz. Bodrum’un bakir bölgelerinde bir doğa turuna çıkılan bu etkinlikte, off-road bölgelerde Egenin sessiz güzelliğiyle buluşacaksınız. Organizatörlerin aniden başlattıkları su savaşları ise gezi boyunca serin kalmanızı sağlayacaktır. Buna göre giyinmenizi tavsiye ederiz.